Aktuality Živá hudba v Brně

Živá hudba v Brně

Živá hudba v Brně

Také jste se mnohokrát ptali, kam zajít v Brně na živou hudbu? Posezení s dobrou společností u piva či vínka a především u dobré hudby – no koho by to nelákalo. A v Brně si na své přijde opravdu každý – ať už má rád jakýkoliv druh hudby či ať už se chce třeba aktivně zapojit a zahrát a zazpívat si s ostatními.

Pro příznivce alternativního prostředí je klub Desert jako stvořený. Pořádají se zde pravidelně koncerty (většinou několikrát do týdne) a pokud zrovna přijdete do „pauzy“, můžete využít klavíru a zahrát si na něj. Etno, jazz, blues, folk a mnoho dalšího – každý den začíná ve 20 hod. nějaký koncert v hudebním klubu Stará Pakárna. Častým cílem pořádání koncertů většinou brněnských hudebníků je Café Práh u Vaňkovky. Dalším oblíbeným místem je Bar Brňák, nebo třeba Skleněnka alias Skleněná louka, kde několikrát za semestr (většinou ve středu) můžete například narazit na večer s cimbálovkou.

Živá hudba v Brně - ilustrační foto

Pokud vás spíše místo „hospůdkového“ posezení láká opravdové „koncertovo - klubové“ prostředí, doporučujeme navštívit kluby Fléda, Metro, nebo Kabinet Múz. Všechny tři kluby pravidelně hostí nejrůznější české i zahraniční kapely, pokud dostanete chuť spíše na party s DJem, rozhodně zde také neodejdete s prázdnou.

Nejen fanoušci jazzu si přijdou na své v jazz baru U kouřícího králíka, nebo třeba v Jazz Café na Orlí, kde si každé úterý od 20 hod. můžou poslechnout nějaké ty jazzové „perly“ v podání nejrůznějších hudebníků.

Pokud by si někdo rád zahrál na vlastní nástroj, ale myslí si, že k tomu nemá příležitost, je pěkně na omylu. Každou středu probíhají od 19 hod. v Expediční klubovně jam sessions, kde jsou zváni všichni, kteří rádi hrají, zpívají, nebo alespoň poslouchají. Jam sessions probíhají také každé pondělí a úterý v rockovém klubu Brooklyn. O víkendech se zde často pořádají rockové koncerty. „Perlou“ všech otevřených hudebních večerů bývají pravidelné jam sessions v Music Labu, které jsou určené nejen pro studenty hudební fakulty JAMU, ale i pro další zkušené hudebníky. Vstupné na tyto akce je dobrovolné. Hudební klub Music Lab najdete v suterénu JAMU; kromě výše zmíněných jam sessions se zde konají různé koncerty, literární večery, nebo třeba hospodské kvízy.

No a pokud na nějaké hudební vyžití nemáte čas, cestou z práce, až půjdete přes centrum, jistě narazíte při pěkném počasí na mnoho pouličních muzikantů. Kvalitou se samozřejmě různí buskeři od sebe liší; na povedená vystoupení, která dokáží zpříjemnit den, ale také určitě narazíte.