Aktuality Světové dny zdraví 2016

Světové dny zdraví 2016

Světové dny zdraví 2016 - zdroj: IFMSA CZ

Prevence nádorových onemocnění – toto téma provází letošní ročník Světových dní zdraví. Pokud se chcete dozvědět, jak si správně provést samovyšetření prsu či prostaty, jak poznat podezřelé znaménko, nebo jaké jsou screeningové programy v ČR, přijďte o víkendu 9. – 10. 4. do OC Olympia v Modřicích. Více než sto mediků a studentů dalších oborů Lékařské fakulty vám od 10:00 do 20:00 zodpoví otázky ohledně prevence, navíc si budete moci nechat změřit tlak, hladinu cukru, nebo procento tuku v těle. Nezapomene se ani na vaše děti. Ty se něco dozví o správném životním stylu, s těmi menšími budou medici „operovat“ nemocné plyšáky. Děti se na chvíli stanou „rodiči“ plyšáků a zjistí tak, co prožívají rodiče, když oni sami jsou nemocní. Po boku budoucích lékařů se pak dozví, jak to chodí v ordinaci a nemocnici. Cílem této hry je to, aby se děti přestaly bát „bílých plášťů“ a návštěvu u lékaře nebraly v budoucnu jako něco negativního.

Světové dny zdraví 2016 - zdroj: IFMSA CZ

Součástí předprogramu Světových dní zdraví je interaktivní přednáška Kdopak by se raka bál aneb jak na jeho prevenci, která proběhne v úterý 29. 3. od 16 hod. v knihovně Jiřího Mahena v Brně. Mimo jiné se zde dozvíte, jaké jsou nejčastější typy rakovin, jak je rozlišujeme a jak jim můžeme předcházet.

Akce je zaštitovaná organizací IFMSA, která sdružuje studenty medicíny z celého světa. Další projekty zahrnují výuku první pomoci (Pro život) a osvětu o zdravém životním stylu (Zdraví v hrsti) na školách, pořádání volnočasových aktivit pro děti hospitalizované v nemocnici (Úsměv všem), podporu darování krve (Buď jak lev a daruj krev), pomoc při ošetřování sociálně slabých lidí a lidí bez domova (Medici pro Armádu Spásy) a mnoho dalších.

Zdroj fotografií: IFMSA CZ