Aktuality Brno bude běhat v barvách

Brno bude běhat v barvách

Brno bude běhat v barvách

Pokud v sobotu 4. 6. budete v blízkosti Kamenného vrchu, pak zcela určitě potkáte spoustu lidí celých zapatlaných od barev. Proč? Jednoduchá odpověď – dobročinný běh Run in Colors zavítá po Nitře a Bratislavě také do naší moravské metropole.

Od 12 hodin se můžete těšit na Kamenném vrchu na doprovodný program – čekají na vás soutěže, zorball, vodní fotbal, fotokoutek, skákací hrad pro děti – samotný běh začíná v 15 hodin. Poběží čtyři kolečka, dohromady pět kilometrů. Po běhu bude doprovodný program s následnou afterparty pokračovat až do 19 hodiny. Pokud se rozhodnete nefandit a raději se aktivně zúčastníte jako běžec, musíte se registrovat. Startovné vás vyjde na 550 Kč, pokud se rozhodnete zapojit se až v den běhu, vyjde vás to na 650 Kč. Děti do 14 let mají snížené vstupné, děti do 6 let běží zdarma. Součástí registračního balíčku je stokorunový příspěvek na nadační fond dětské onkologie KRTEK, tričko, sluneční brýle, náramek, startovní číslo, sada barev a drobné občerstvení. Registrační balíček si můžete vyzvednout ve čtvrtek nebo pátek od 16 do 19 hodin v OC Olympia či v den závodu u startu / cíle od 12 do 14 hodin.

A o co se vlastně jedná? Běh Run in Colors se běžel poprvé loni v Pardubicích, letos se rozšířil do mnoha českých a slovenských měst. Jedná se o pětikilometrový běh, nikoli závod, který zvládne opravdu každý. Na tom, kdy doběhnete, nezáleží, čas se neměří. V průběhu i na konci běhu dochází k barevným explozím, takže barvy jsou opravdu všude. Ale nemusíte se bát, nejsou zdraví škodlivé, navíc jdou dobře smýt. Cílem projektu je pobavit se s přáteli, skvěle prožít den a v neposlední řadě přispět na dobrou věc.