Aktuality Parkování v centru Brna bude placené až do 22 hodin

Parkování v centru Brna bude placené až do 22 hodin

Parkování v centru Brna bude placené až do 22 hodin

Počínaje tímto víkendem budou muset řidiči, parkující v centru města, platit za parkování o čtyři hodiny déle. Doposud byla parkoviště v okolí historického centra, které je možné ohraničit ulicemi Koliště, Husova, Nádražní, Benešova a Moravským a Malinovským náměstím, placená v pracovní dny do 18 hodin. Následně bylo parkování zdarma, čehož využívali ve velkém Brňané cestující do centra města za večerní zábavou – do divadla, či do kina. Rezidenti, tedy lidé, kteří v centru města bydlí, tak neměli kde zaparkovat ani ve večerních hodinách.

Nově bude parkování v centru placené až do 22 hodin, což má pomoci právě rezidentům. Pro ty se pravidla nemění a parkovat zdarma mohou stále od 18 hodiny. Rezidenti si také mohou stejně jako doposud pořídit roční parkovací kartu za šest set korun, se kterou mohou na vybraných místech parkovat zdarma celý den. Zatímco rezidenti byli o nastalé situaci informování dopisem z magistrátu, pro ostatní žádná informační kampaň neproběhla. Mnoho řidičů o této změně ještě neví a dozví se o ní nejspíše až z parkovacích automatů. Měnit se nebude alespoň cena parkovného. Za hodinu stání zaplatí řidiči osobních automobilů stále 30 Kč.

Ve snaze pomoci rezidentům dochází zároveň ke spuštění nové webové aplikace pro držitele parkovacích karet, kteří budou pomocí této aplikace informování, která parkoviště jsou již obsazena, a která jsou stále volná. Aplikace má pomoci asi sedmi stům lidí, kteří bydlí v historickém centru města.