Aktuality V pátek 10.6. se otevřou brány kostelů

V pátek 10.6. se otevřou brány kostelů

V pátek 10.6. se otevřou brány kostelů

Další ročník tradiční akce s názvem Noc kostelů proběhne v pátek 10. 6. V tento den se nejen v Brně otevřou dveře většiny kostelů a lidé tak budou mít možnost trochu nahlédnout pod pokličku křesťanství. Výhodou této speciální noci je to, že se široké veřejnosti otevřou i prostory pro ni jinak hůře přístupné či úplně nepřístupné – kláštery, rajské dvory, kůry, krypty, nebo věže.

V Brně se do této akce zapojí čtyřicet pět kostelů a modliteben. Vyjma tradičních, většinou římskokatolických, kostelů jste zváni i do chrámů a modliteben jiných křesťanských církví – své brány otevře například modlitebna Bratrské jednoty baptistů, modlitebna Sboru Církve bratrské, pravoslavný chrám svatého Václava, Sbor církve adventistů či řeckokatolický chrám sv. Josefa. Kromě „obyčejné“ prohlídky nabídne mnoho z nich i bohatý doprovodný program. Ten bude začínat v závislosti na daném kostele či modlitebně (pravděpodobně kolem 16 hodiny); zakončení akce je taktéž individuální, většinou bude kolem půlnoci.

Noc kostelů v Brně 2016

Z programu můžete zavítat například ve 21:30 do kostela sv. Augustina na koncert pěveckého sboru Brno Gospel Choir, ve 22:00 bude začínat v kostele sv. Michala přednáška Martina Holíka na téma „Uprchlíci, média a my“. Křesťanskou hudbu v podání Scholy brněnské mládeže si budete moct poslechnout v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Židenicích od 19 hodin, bluegrassová skupina Benefit bude hrát gospely v kostele sv. Vavřince v Komíně od 21:00. Taneční divadlo MIMI FORTUNAE vás zve od 20:50 do kostela sv. Michala na představení „Příběh písma“, film Jan Hus – cesta bez návratu zhlédnete od 20:15 v modlitebně Bratrské jednoty baptistů. Nezapomene se ani na děti – pro ty je připraven program například v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Zábrdovicích (Cesta kolem světa, 16:00-18:00), v kostele sv. Tomáše (Najdi Jošta, 18:00-20:00) či v kostele sv. Vavřince v Řečkovicích (Co skrývá starý kostel?, 19:00 – 22:00). Přestože chrámy nabízí pestrý doprovodný program, zájemci jistě najdou čas i prostor na ztišení, modlitbu či rozhovor s knězem.