Aktuality V máji na Majáles

V máji na Majáles

V máji na Majáles

Taky vám rodiče a učitelé říkali, že až začnou kvést kaštany, už je pozdě učit se na maturitu či zkoušky? Přesto si myslíte, že byste v květnu ještě alespoň jednu akci zvládli? Květen, od pradávna studentský měsíc, je každoročně spojen s veleudálostí, která každopádně není jen pro učílky. Brno těš se, Majáles přichází!

O co se vlastně jedná? Majáles, tradiční studentská oslava jara, vždy začátkem května přináší koktejl koncertů, představování univerzitních spolků či majálesový průvod. Letos oslavy připadají na pátek 6. 5. Dopoledne vychází majálesový průvod z Náměstí Svobody, přes centrum města, Mendlovo náměstí až do areálu brněnského výstaviště, kde od 13 hodin vypukne open air festival. Kromě volby krále a miss Majálesu se můžete těšit na kapely Kryštof, Mandrage, Horkýže Slíže, Xindl X, Wohnout, Vypsaná Fixa, Sto Zvířat, Skyline, Voxel a mnoho dalších. Do čtvrtka 5. 5. Zakoupíte zvýhodněnou vstupenku za 499,- Kč, VIP vstupenku dostanete za 999,- Kč. Děti do dvanácti let mají v doprovodu rodičů vstup zdarma. Do areálu si můžete přinést fotoaparát, malou svačinu a malou láhev s nealkem; vodní dýmky či domácí mazlíčky ale raději nechte doma.

Pokud vám přijde oficiální Majáles příliš drahý, přesto byste si ale rádi užili studentskou festivalovou atmosféru, zavítejte na Majálesy jednotlivých univerzit. Nejsou to sice akce takového „velkého“ charakteru, přesto však nabízí kvalitní zábavu. V úterý 3. 5. od 12 hodin zavítejte do klubu Green na Kohoutově ulici, kde se uskuteční Mendelu Majáles. Bude se stavět májka, následovat budou koncerty skupin Gentlemen’s Club, Red HOT CHILI PEPPERS reviavl, 12:Piet a Fancy Foxx. Vstup je zdarma. Ve středu 4. 5. ve 12 hodin začíná zase v areálu Veterinární a farmaceutické univerzity Majáles VFU Brno. Odpoledne budou probíhat jezdecká vystoupení, psí vystoupení, nebo prezentace Veterinářů bez hranic; v podvečer zahrají Je M’appelle Claude a skupina FUNKY CHICKEN. Připraveno je také bohaté občerstvení. Vstupné je dobrovolné.

V sobotu 14. 5. se pak zastavte od 17 hodin v areálu Hněvkovského v Brně – Komárově na Studentský Majáles. Za padesát korun vám tu budou hrát kapely Bombs from Heaven, Jaroslav Uhlíř, PSH, Zrní, Ine Kafe, Discoballs a Fast Food Orchestra. Areál bude otevřen od 13 hodin, festival končí o půlnoci. Vstupenky budou k dostání pouze na místě.