Aktuality Přehlídka ohňostrojů Ignis Brunensis potrvá do 19.6.

Přehlídka ohňostrojů Ignis Brunensis potrvá do 19.6.

Přehlídka ohňostrojů Ignis Brunensis potrvá do 19.6.

Měsíc červen je v Brně spojený s tradiční akcí Ignis Brunensis. Svým způsobem jedinečná mezinárodní přehlídka ohňostrojů na hudbu každoročně přiláká davy lidí k Brněnské přehradě. A pravděpodobně tomu nebude letos jinak.

Ignis Brunensis - ohňostroje nad hradem Špilberk

Na devatenáctém ročníku Ignis Brunensis se představí soutěžní týmy z Portugalska, Španělska, Slovenska a česko-německý tým. V sobotu 4. 6. rozzáří přehradu česko-německý ohňostroj s názvem „Nahoru a dolů“, ve středu 8. 6. vystoupí Slovensko se „Zakliatou zemí“. V sobotu 11. 6. budete mít možnost zhlédnout jubilejní stý ohňostroj v historii Ignis Brunensis, který je v režii týmu ze Španělska. Ve středu 15. 6. uzavře soutěžní část portugalský „Plenus“. V sobotu 18. 6. nad hradem Špilberk zakončí přehlídku ohňostrojový epilog, který nese název „Ohnivý brokát pro císaře“.

Kromě závěrečného nesoutěžního ohňostroje probíhají akce na Brněnské přehradě. Začátek je vždy v 22:30. Přehrada je volně přístupná, je ovšem možné si zakoupit v předprodeji za 200 Kč vstupenku na sezení na ozvučenou tribunu. Kvůli předpokládanému velkému zájmu diváků budou nasazeny posilové tramvajové a autobusové spoje před i po skončení ohňostrojů, přesto ale doporučujeme vyjít včas, ať stihnete začátek.