Aktuality Brno - město přednášek

Brno - město přednášek

Brno - město přednášek

Také si při slově přednáška vybavíte hodiny proseděné (či prospané) v aule, kde každý student dělá cokoliv jiného, jen aby nemusel poslouchat výklad? Jde to i jinak. Věřte nám. Nebo se o tom raději přesvědčte sami na přednáškách pro veřejnost, které se konají v následujícím měsíci v Brně.

Ve středu 30. 3. si od 18 hod. můžete přijít poslechnout do Dělnického domu v Židenicích přednášku z cyklu Legendy a Tajemství Brněnského Podzemí. Přednášet na téma Zelný trh bude znalec brněnského podzemí Aleš Svoboda. Vstup je volný.

Následující týden – v úterý 5. 4. proběhne od 17:00 do 19:00 na Fakultě sociálních studií Masarykovy Univerzity při příležitosti oslav Mezinárodního dne Romů velká debata mezi romskými intelektuály s názvem Romové a výzvy 21. století. Ve stejný den a na stejném místě pak od 19 hod. můžete navštívit Besedu o schizofrenii s lidmi s diagnózou schizofrenie.

Brno - město prednasek“.

O nejzajímavějších událostech a objevech v astronomii a kosmonautice za loňský rok bude mluvit český astronom a astrofyzik RNDr. Jiří Grygar CSc. ve Hvězdárně a planetáriu Brno. Přednáška s názvem Žeň objevů 2015 proběhne v úterý 12. 4. v 17:00 a 20:00.

12. 4. od 18 hod. bude Mgr. Marek Blahuš povídat v Moravské zemské knihovně o internetové encyklopedii Wikipedia. Pokud vás zajímá, co to vlastně Wikipedie je, na jakých pravidlech funguje a jak je možné do ní přispívat, tak si určitě nenechte tuto přednášku s názvem Wikipedie – encyklopedie psaná čtenáři ujít.

V poslední době jsou stále více populární cestovatelské přednášky. Pokud i Vy jste jejich příznivci, tak si jistě vyberete z následující nabídky. V Expediční klubovně na Jezuitské ulici se konají přednášky o cestování pravidelně – 29. 3. od 19 hod. vám blogerka Veronika Tomanová dá několik praktických tipů na „sólo“ cestování při přednášce Flirtování se světem: Jak procestovat 30 zemí sólo. O dva dny později - tedy 31. 3. – si přijďte poslechnout povídání táty a dcery o jejich dobrodružné plavbě do 950 kilometrů vzdáleného Hamburku: Na loďce do Hamburku. Do hospody Schrott jste zváni 30. 3. od 19:30 na přednášku o Severní Korei cestovatele Karla Starého. V rámci cyklu Cestovatelské pondělí, který probíhá v Mersey klubu, můžete 4. 4. přijít na přednášku s názvem Írán není arabská země, kterou povede cestovatel a fotograf Mgr. Vladimír Váchal. Začíná se v 19 hod., vstupné je 50 Kč. Že jste ještě neslyšeli o dobrodružné Dominice, která jezdí po světě na staré motorce? O půlroční cestě s dalšími osmi lidmi vám bude vyprávět 14. 4. v Café Práh. Vstupné v předprodeji na přednášku Dominika na cestě se žlutými trabanty stojí 100 Kč, na místě 120 Kč.

Nabídka je opravdu pestrá, tak hurá na přednášku!