Aktuality Brněnské dny pro Zemi

Brněnské dny pro Zemi

Brněnské dny pro Zemi

Den Země připadá každoročně na datum 23.4. Brno se letos rozhodlo oslavit tento den ve velkém stylu – od 15. do 24. 4. jsou pro vás připraveny Brněnské dny pro Zemi 2016. Čeká vás deset dní nabitých přednáškami, ekologickými aktivitami, dětskými hrami, výstavami, či procházkami.

Po celou dobu akce – až do 12. 5. můžete navštívit výstavu popisů a fotografií Chráněná příroda Brna v knihovně J. Mahena. Že se dá cvičit jenom v posilovně? O opaku se přijďte přesvědčit na ukázkové cvičení taoistického taichi, které proběhne ve dnech 15., 20. a 21. 4. v Denisových sadech. Do zajímavých a mnohdy jinak nepřístupných míst se můžete dostat v rámci dnů otevřených dveří. Své brány otevře například čistírna odpadních vod v Modřicích, kotelna Tepláren Brno, základna popelářů v Černovické ulici, či spalovna, která se pro zájemce otevře netradičně ve večerních hodinách. Dne 16. 4. v Otevřené zahradě nesmíte chybět na zahradní slavnosti. Kromě živé hudby budou pro děti i dospělé připravená stanoviště vztahující se k přírodě a životnímu prostředí. Pokud za sebe místo slov raději necháváte mluvit činy, přijďte 19. 4. pomoct s vyvěšováním budek pro ptáky. Sraz je v 17 hodin na Hvězdové 10. Všechno o bylinkách, jejich pěstování, účincích a využití se dozvíte 21. 4. na pracovišti Paleta při programu s názvem Bylinkování.

Bohatý program při samotném Dni Země, tedy v sobotu 23. 4., je pro Vás připraven od 10 do 18 hod na Kraví hoře. Na akce s názvem Den Země aneb Divočina na Kraváku bude přichystaný EKOtrh a dále pak spousta her, tvořivých dílen, koncertů a tanečních a divadelních představení. Do Dne Země se zapojila i ZOO Brno. Co si pro vás připravila, se dozvíte v sobotu 23. 4.

Neděle 24. 4. je pak ideální čas na procházky. V 10 hod. se společně můžeme potkat u brněnské přehrady; vycházky s výkladem jsou pak připraveny u Žebětínského rybníka a Augšperského potoka.